Przejdź do treści

Mobbing i dyskryminacja – czy i jak walczyć z tymi zjawiskami

1 dzień:
8 godz.
Ostatnia aktualizacja:
Angielski
Polski [automatycznie], Angielski [automatycznie]

Co składa się na jakość szkolenia i jest w cenie?

Opis szkolenia

Czytaj dalej

Program szkolenia

  1. Pojęcie mobbingu w świetle aktualnie obowiązujących przepisów kodeksu pracy i przepisów UE
  2. Przyczyny dążenia do zrewidowania definicji mobbingu oraz omówienie założeń zgłoszonych w procesie legislacyjnym z punktu widzenia pracownika oraz pracodawcy
  3. Skąd biorą się zachowania mobbingowe, kogo dotykają i na czym polegają
  4. Skala zachowań mobbingowych w jednostkach zatrudniających pracowników – przykłady ze spraw sądowych
  5. Kogo można nazwać osobą mobbingującą (mobberem) a kogo ofiarą mobbingu
  6. Czym mobbing różni się od naruszenia dóbr osobistych oraz od molestowania
  7. Jakie działania i zachowania przełożonych są dopuszczalne a jakie nie powinny mieć miejsca, czyli jak uniknąć zarzutu mobbingowania lub molestowania
  8. Jak przeciwdziałać mobbingowi w miejscu pracy
  9. Mediacja jako skuteczny sposób na rozwiązywanie konfliktów
  10. Jak chronić ofiary mobbingu
  11. Aspekty psychologiczne zachowań sprawców mobbingu i ich ofiar oraz sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w relacjach służbowych
  12. Jakie konsekwencje wyciągać wobec sprawców mobbingu
  13. Obecne i projektowane skutki prawne stosowania mobbingu z punktu widzenia sprawcy i ofiary oraz z punktu widzenia pracodawcy
  14. Jakie predyspozycje powinni posiadać członkowie komisji antymobbingowej,
  15. Praktyczne aspekty działania wewnętrznej polityki antymobbingowej.
  16. Co oznacza równe traktowanie w zatrudnieniu i co to jest dyskryminacja
  17. Molestowanie i molestowanie seksualne jako kwalifikowane postaci dyskryminacji
  18. Przeciwdziałanie zachowaniom seksistowskim i molestowaniu seksualnemu w miejscu pracy
  19. Proponowane zmiany legislacyjne w zakresie dotyczącym przepisów o niedyskryminacji

Trener
urodzona 6 stycznia 1971 roku w Łodzi. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego – kierunek Prawo. Od 1 stycznia 1998 roku orzeka w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, obecnie w Sądzie Okręgowym w Łodzi. Przez wiele lat była Przewodniczącą Wydziału, zarówno w sądzie rejonowym jak i w sądzie okręgowym, zaś obecnie wizytator do spraw prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz przewodnicząca komisji antymobbingowej. Duże doświadczenie orzecznicze zarówno w pierwszej jak i drugiej instancji. Uczestnik wielu szkoleń oraz kursów mających na celu poszerzanie i pogłębianie wiedzy merytorycznej oraz aspektów proceduralnych. Prywatnie żona oraz mama Julii i Aleksandra.

Zasady rezerwacji

Zasady oznaczania terminów

Termin niegwarantowany - może zostać odwołany w dowolnym momencie (a Ty otrzymasz zwrot wpłaconych pieniędzy, jeśli dokonałeś opłaty za szkolenie)

Termin potwierdzony - oznacza, że są zapisane osoby na ten termin, jednak jeszcze w niewystarczającym stopniu, by zapewnić rentowność dostawcy, zatem dostawca może ten termin do 2 tygodni przed szkoleniem/kursem odwołać (a Ty otrzymasz zwrot wpłaconych pieniędzy, jeśli dokonałeś opłaty za szkolenie)

Termin gwarantowany - oznacza, że dostawca nie dopuszcza możliwości odwołania tego szkolenia. Gdyby jednak z przyczyn zdrowotnych trenera oraz braku zastępstwa tak się wydarzyło, otrzymasz zwrot wpłaconych pieniędzy, jeśli dokonałeś opłaty za szkolenie oraz kupon o wartości 20% szkolenia do wykorzystania na inne szkolenia.

 

Regulamin szkolenia

1. Wypełnienie powyższego formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu prowadzonych przez SEDNO Training szkoleń. Niniejszy formularz zgłoszeniowy/umowa stanowi zgłoszenie udziału w szkoleniu i jest zobowiązaniem do zapłaty za szkolenie.

2. Płatność powinna być przekazana na konto SEDNO Training: PKO S.A. 80 1020 1013 0000 0302 0540 8390, po uprzednim otrzymaniu potwierdzenia szkolenia które zostanie wysłane na 3 dni robocze przed terminem szkolenia.

Uwaga! Na wyraźną prośbę klienta – administracji publicznej przysługuje płatność na podstawie faktury wystawionej w dniu szkolenia.

3. Brak płatności na konto SEDNO Training przed terminem szkolenia nie oznacza rezygnacji z udziału w szkoleniu.

4. Rezygnacja z udziału w szkoleniu może być dokonana wyłącznie w formie pisemnej najpóźniej na 5 dni roboczych przed datą szkolenia. Rezygnacja w późniejszym terminie lub nieobecność na szkoleniu nie zwalnia od dokonania opłaty za szkolenie.

5. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia oraz do zmiany terminu szkolenia z przyczyn od siebie niezależnych i odstąpienia od umowy. W takim przypadku płatności zostaną niezwłocznie zwrócone zgłaszającym a Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe z powodu odwołania szkolenia.

6. Oświadczamy, że zapoznaliśmy się z warunkami umowy zawartymi w pkt. 1-5 i akceptujemy je.

7. Oświadczamy, że jesteśmy umocowani do zawarcia niniejszej umowy w imieniu wskazanego wyżej podmiotu.

Szkolenie live online (na żywo)
Szkolenie stacjonarne
Obraz
SEDNO TRAINING Dorota Bieńkowska
Nazwa firmy
Terminy szkolenia: