Kluczowe kompetencje trenera wewnętrznego
Co składa się na jakość szkolenia i jest w cenie?
Cel szkolenia:
Podniesienie kompetencji trenerskich wynikających z pełnionych ról w organizacji
Zdobycie wiedzy dotyczącej specyfiki uczenia się ludzi dorosłych oraz dynamiki procesu grupowego
Nabycie umiejętności budowania efektywnych programów i ćwiczeń szkoleniowych
Przejście treningu umiejętności trenerskich i uzyskanie informacji zwrotnej
Opis zagadnienia szkolenia:
Trener to osoba odpowiedzialna za rozwój kompetencji innych osób, co za tym idzie pełni jednocześnie wiele istotnych ról. Każda z nich wymaga od niego wysoko rozwiniętych specyficznych kompetencji i cech, dzięki którym trenerska praca jest w pełni efektywna.
Trener wewnętrzny ma na sobie jeszcze większą odpowiedzialność: musi dbać nie tylko o adekwatność, kształt procesów rozwojowych i ich organizację; odpowiada nie tylko za przebieg szkolenia lub warsztatu, które realizuje, ale również pośrednio za wdrożenie zmian, które podczas tych szkoleń czy warsztatów zostały zainicjowane.
Szkolenie, które Państwu proponujemy wychodzi naprzeciw najważniejszym rolom, które trener wewnętrzny pełni w organizacji i podnosi na wyższy poziom kompetencje związane z projektowaniem, realizowaniem szkoleń i warsztatów, ale także wdrażaniem wypracowanych zmian. Teoretyczne treści związane z uczeniem ludzi dorosłych czy dynamiki procesu grupowego znajdą wyraz w praktycznych działaniach Uczestników szkolenia, które zwieńczone zostanie próbką szkoleniową każdego z nich i informacją zwrotną.
Czytaj dalej
Program szkolenia
1. Odpowiedzialność, role i kompetencje trenera wewnętrznego
• Kim jest trener wewnętrzny i jakie pełni role
• Przegląd zadań trenera w organizacji
• Autoanaliza kompetencji trenerskich
• Badacz – Ekspert – Wdrożeniowiec – jak wzmacniać sprawczość
• Formy działań rozwojowych w organizacji
2. Uczenie się dorosłych i projektowanie szkoleń
• Jak uczą się dorośli – kanon zasad i podstawy andragogiczne
• Optymalne a realne warunki uczenia się dorosłych
• Cykl Kolba i Trójkąt kompetencji jako dwa filary skutecznego programu szkolenia
• 7 kroków tworzenia programu szkoleniowego
• Jak zaprojektować proces ewaluacyjny
• Podstawy indywidualnych form pracy: instruktaż, coaching, model GROW
3. Proces grupowy i trudne sytuacje szkoleniowe
• Czym jest proces grupowy
• 4 fazy procesu grupowego – podstawy psychologiczne i dynamika
• Role grupowe, ich wpływ na rozwój grupy i właściwe reakcje trenera
• Przegląd trudnych sytuacji szkoleniowych i dobre praktyki trenerskie
• Trener nie-forsujący – postawa trenerska w obliczu tematu różnorodności
4. Trener na sali szkoleniowej
• Od powitania do action planu – stałe elementy warsztatu szkoleniowego
• Podstawy trenerskiej autoprezentacji
• Metody skupiania uwagi uczestników
• Praca z flipchartem, praca ze slajdami - ważne technikalia
5. Próbki szkoleniowe i sesja informacji zwrotnych
• 20-30-minutowe próbki szkoleniowe Uczestników
• Informacje zwrotne od trenera i pozostałych Uczestników
*W przypadku braku gotowości grupy do prezentowania się na forum, rozwinięte zostaną zagadnienia szczególnie istotne dla grupy, np. trudne sytuacje, indywidualne formy pracy, tworzenie programów szkoleniowych itp.
Trener:
Trener biznesu, Trener odporności psychicznej, Facylitator oraz konsultant DISC. Specjalizuje się w rozwoju kompetencji menedżerskich, w sprzedaży oraz efektywności osobistej. Trener praktyk. Posiada 15 letnie doświadczenie w sprzedaży oraz obsłudze klienta w sektorze B2B oraz B2C. Uczy, jak wyjść ze schematów, tak aby budować długotrwałe relacje z klientem. Pomagam menadżerom oraz liderom wzmacniać oraz rozwijać umiejętności, a także tworzyć efektywne, współpracujące ze sobą zespoły.
Zasady rezerwacji
Zasady oznaczania terminów
Termin niegwarantowany - może zostać odwołany w dowolnym momencie (a Ty otrzymasz zwrot wpłaconych pieniędzy, jeśli dokonałeś opłaty za szkolenie)
Termin potwierdzony - oznacza, że są zapisane osoby na ten termin, jednak jeszcze w niewystarczającym stopniu, by zapewnić rentowność dostawcy, zatem dostawca może ten termin do 2 tygodni przed szkoleniem/kursem odwołać (a Ty otrzymasz zwrot wpłaconych pieniędzy, jeśli dokonałeś opłaty za szkolenie)
Termin gwarantowany - oznacza, że dostawca nie dopuszcza możliwości odwołania tego szkolenia. Gdyby jednak z przyczyn zdrowotnych trenera oraz braku zastępstwa tak się wydarzyło, otrzymasz zwrot wpłaconych pieniędzy, jeśli dokonałeś opłaty za szkolenie oraz kupon o wartości 20% szkolenia do wykorzystania na inne szkolenia.
Regulamin szkolenia
1. Wypełnienie powyższego formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu prowadzonych przez SEDNO Training szkoleń. Niniejszy formularz zgłoszeniowy/umowa stanowi zgłoszenie udziału w szkoleniu i jest zobowiązaniem do zapłaty za szkolenie.
2. Płatność powinna być przekazana na konto SEDNO Training: PKO S.A. 80 1020 1013 0000 0302 0540 8390, po uprzednim otrzymaniu potwierdzenia szkolenia które zostanie wysłane na 3 dni robocze przed terminem szkolenia.
Uwaga! Na wyraźną prośbę klienta – administracji publicznej przysługuje płatność na podstawie faktury wystawionej w dniu szkolenia.
3. Brak płatności na konto SEDNO Training przed terminem szkolenia nie oznacza rezygnacji z udziału w szkoleniu.
4. Rezygnacja z udziału w szkoleniu może być dokonana wyłącznie w formie pisemnej najpóźniej na 5 dni roboczych przed datą szkolenia. Rezygnacja w późniejszym terminie lub nieobecność na szkoleniu nie zwalnia od dokonania opłaty za szkolenie.
5. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia oraz do zmiany terminu szkolenia z przyczyn od siebie niezależnych i odstąpienia od umowy. W takim przypadku płatności zostaną niezwłocznie zwrócone zgłaszającym a Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe z powodu odwołania szkolenia.
6. Oświadczamy, że zapoznaliśmy się z warunkami umowy zawartymi w pkt. 1-5 i akceptujemy je.
7. Oświadczamy, że jesteśmy umocowani do zawarcia niniejszej umowy w imieniu wskazanego wyżej podmiotu.

