Dokumentowanie wymagań i zarządzanie nimi: Model motywacji biznesowej, Przypadki Użycia i Wymagania w SysML
Co składa się na jakość szkolenia i jest w cenie?
Czytaj dalej
Program szkolenia
- Ogólne zasady opisujące jakość jakość specyfikacji wymagań, normy i dobre praktyki:
- FURPS
- SMART
- IEEE830-1998
- Definicje i rodzaje wymagań:
- funkcjonalne
- poza-funkcjonalne
- dziedzinowe
- jakościowe
- przejściowe
- ograniczenia
- Proces developerski OMG/MDA – omówienie.
- Wymagania biznesowe jako efekt analizy motywacji biznesowej
- omówienie podstaw systemu pojęć Business Motivation Model
- Wymagania funkcjonalne jako efekt analizy biznesowej i modelowania procesów.
- Wymagania dziedzinowe – czym są?
- Zarządzanie wymaganiami – śladowanie wymagań
- omówienie zasad stosowania diagramów wymagań i przypadków użycia notacji SysML
- Ogólne zasady korzystania z oprogramowania wspomagającego analizę i zarządzania wymaganiami – oprogramowanie CASE wspomagające analizę.
Trenerzy

Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej. Od 1991 roku w branży informatycznej, początkowo jako analityk, później także projektant architektury informacyjnej systemów. W latach 2000–2004 cztery roczne kontakty jako analityk rynku i menedżer działu rozwoju produktów. OD 2004 roku prowadzi niezależną działalność jako ekspert w obszarze analizy biznesowej i projektowania systemów. Od 1998 prowadzi samodzielne prace badawcze nad stosowaniem modeli w analizach systemowych. Ma na koncie kilkadziesiąt publikacji w prasie branżowej, literaturze naukowej. W 2016 roku, nakładem wydawnictwa One Press, ukazała się autorska monografia Analiza Biznesowa. Praktyczne modelowanie organizacji. Do odbiorców usług należą między innymi: KGHM Polska Miedź SA, Kancelaria Senatu, Komisja Nadzoru Finansowego, Żandarmeria Wojskowa, Orange SA, i inne centralne instytucje publiczne, zakłady produkcyjne i usługowe. Prowadzi wykłady z zakresu analizy biznesowej i modelowania, na uczelniach wyższych: początkowo od 2005 roku Akademia Morska w Gdyni, od 2015 roku w WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk.
Pokaż więcej
Zasady rezerwacji
Zasady oznaczania terminów
Termin niegwarantowany - może zostać odwołany w dowolnym momencie (a Ty otrzymasz zwrot wpłaconych pieniędzy, jeśli dokonałeś opłaty za szkolenie)
Termin potwierdzony - oznacza, że są zapisane osoby na ten termin, jednak jeszcze w niewystarczającym stopniu, by zapewnić rentowność dostawcy, zatem dostawca może ten termin do 2 tygodni przed szkoleniem/kursem odwołać (a Ty otrzymasz zwrot wpłaconych pieniędzy, jeśli dokonałeś opłaty za szkolenie)
Termin gwarantowany - oznacza, że dostawca nie dopuszcza możliwości odwołania tego szkolenia. Gdyby jednak z przyczyn zdrowotnych trenera oraz braku zastępstwa tak się wydarzyło, otrzymasz zwrot wpłaconych pieniędzy, jeśli dokonałeś opłaty za szkolenie oraz kupon o wartości 20% szkolenia do wykorzystania na inne szkolenia.